प्रतिपक्षीले छलफलमा भाग नलिएपनि सुदूरपश्चिमको बजेट पारित

प्रतिपक्षीले छलफलमा भाग नलिएपनि सुदूरपश्चिमको बजेट पारित

२४ असार (धनगढी)
बिपक्षी दलका सांसदहरुको नाराबाजीसहितको विरोधलाई वेवास्ता गर्दै बुधबार सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले आगामी आर्थिक २०७७/०७८ का लागि प्रस्तुत बजेट पारित गरेको छ । प्रतिपक्षी दलहरु नेपाली कांग्रेस र राजपाका सांसदहरु बजेटमाथिको छलफलमा सहभागी भएनन् । आगामी बर्षका लागि ३३ अर्ब बढिकाे बजेट छ ।
बजेट पारित गर्ने क्रममा प्रकृया पुरा गर्नका लागि बुधबार एकै दनि तीन वटा बैठक सञ्चालन गरिएका थिए । ती बैठकमा प्रतिपक्षी सांसदहरुले अघिल्ला दि नझै भ्रष्ट्राचारी सरकार मुर्दावाद, अधिनायकवादी सरकार मुर्दावाद, कोरोनाको खर्च सार्वजनिक गरलगायतका नारावाजी गरेका थिए । नारावाजीकैबीच आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री झपटबहादुर बोहराले प्रस्तुत गरेको ०७७÷०७८ को राजश्व र व्ययको अनुमान बजेट र ०७७/०७८ को सेवा र कार्यको लागि प्रदेश संचित कोषबाट केही रकम खर्च गर्ने सम्बन्धमा व्यवस्था गर्ने सम्बन्धि विधेयकसमेत सामान्य छलफलपछि पारित भएको हो । प्रतिपक्षी दलहरुले सरकारद्धारा कोरोना रोकथाम र नियन्त्रणमा ठोस कार्य गर्न नसकेको भन्दै सुरुदेखि नै अवरोध जारी राखेका थिए । विरोध नरोकिएपछि सरकारले बजेटमाथिको सामान्य छलफल तथा प्रकृया मात्र पुरा गरेर बजेट पारित गरेको हो ।

Share This
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Shares